خبرگزاری فارس: تازه‌ترین مطالعات محققان نشان داده است، بین رنگ موی تیره و ابتلا به سرطان سینه در زنان سیاه‌پوست ارتباط مستقیم وجود دارد.

بر اساس این پژوهش‌های صورت گرفته، زنان سیاه‌پوست و سبزه در معرض ریسک بالاتری از سرطان سینه قرار دارند؛ محققان موسسه سرطان راتجرز نیوجرزی با بررسی حدود ۵ هزار زن آفریقایی دریافتند، استفاده از زنگ موی تیره می‌تواند خطر ابتلا به سرطان سینه را تا ۵۱ درصد افزایش دهد.

بحث رنگ موی تیره و تأثیر آن در ابتلای زنان سیاه‌پوست به سرطان سینه چندین سال مورد بحث بوده است تا اینکه محققان با انجام پژوهش‌های چندین ساله بر روی زنانی که رنگ پوست تیره‌ای دارند، این فرضیه را اثبات می‌کنند.

یافته‌های حاصل از این مطالعه همچنین نشان داد، زنان سفیدپوستی که از مواد آرایشی مو استفاده می‌کنند، ۷۴ درصد بیش از دیگران در معرض ابتلا به این سرطان قرار دارند.

آدانا لاناوس، سرپرست تیم تحقیق، هشدار می‌دهد: «یافته‌های ما بیانگر این موضوع نیست که صرفا استفاده از رنگ مو، ریلکسرها یا هر دو موجب افزایش ریسک سرطان سینه خواهد شد؛ بلکه واقعیت این است که ما به طور مداوم با مواد مضری مواجهیم که هیچ کنترلی بر آنها نداریم.»

به گفته لاناوس، دقیقا مشخص نیست که چرا مواد شیمیایی موجود در محصولات مو ریسک سرطان سینه را افزایش می‌دهند، اما گمان می‌رود این ارتباط ناشی از آسیب به DNA یا جذب مواد شیمیایی مضر از طریق بدن است.

طبق گزارش موسسه ملی سرطان ایالات متحده، زنان اولین نفری هستند زمینه ابتلا به سرطان سینه را در خود فراهم می‌کنند.

این مطالعه که در مقاله‌های علمی متعددی منتشر شده است، قطعیت ارتباط بین سرطان سینه و مصرف مواد آرایش مو را تثبیت می‌کند.

طبق گزارش موسسه ملی سرطان ایالات متحده، زنان اولین نفری هستند که زمینه ابتلا به سرطان سینه را در خود فراهم می‌کنند.لینک منبع

بازنشر: مفیدستان

مطلب ارتباط مواد آرایشی مو و ابتلا به سرطان سینه در سایت مفیدستان
برای دریافت مطالب مفید به سایت مفیدستان مراجعه فرمایید.


لینک منبع و پست :ارتباط مواد آرایشی مو و ابتلا به سرطان سینه
http://mofidestan.ir/%d8%a7%d8%b1%d8%aa%d8%a8%d8%a7%d8%b7-%d9%85%d9%88%d8%a7%d8%af-%d8%a2%d8%b1%d8%a7%db%8c%d8%b4%db%8c-%d9%85%d9%88-%d9%88-%d8%a7%d8%a8%d8%aa%d9%84%d8%a7-%d8%a8%d9%87-%d8%b3%d8%b1%d8%b7%d8%a7%d9%86-%d8%b3/