تبلیغات
مطالب اینترنتی - مطالب آذر 1396

در فضایل آل یاسین

سه شنبه 7 آذر 1396 07:12 ب.ظیکی از خصائص بزرگ خاندان رسالت همین است که در قرآن همه جا سلام مخصوص به انبیاء عظام می نماید و می فرماید: «سلام علی نوح فی العالمین»، «سلام علی ابراهیم»، «سلام علی موسی و هرون»، ولی سلام بر اولاد انبیاء ننموده مگر به اولاد خاتم الانبیاء که می فرماید: «سلام علی اِل یاسین». «یس»، یکی از نا م های خاتم الانبیاء است.

آل یاسین

اسم های پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله در قرآن

در قرآن مجید، پنج اسم از دوازده اسم پیامبر صلی الله علیه و آله برای مزید بینایی امت ذکر گردیده و آن پنج اسم مقدس «محمد و احمد و عبداللّه و نون و یس» است. و در اول سوره یس می فرماید: «یس و القران الحَکیم اِنّکَ لَمِنَ المُرسَلین…» «یاء» حرف ندا و «س» نام مبارک آن حضرت و اشاره به حقیقت و سوّیت اعتدالیه طاهریه و باطنیه آن حضرت می باشد.

آل یاسین در نظر اهل سنت

در کتب علمای بزرگ [اهل سنت]، در ذیل آیه سوم از آیاتی که در صواعق محرقه در فضایل اهل بیت نقل نموده، نوشته است که جماعتی از مفسرین از ابن عباس [مفسر و حبر امت]، نقل نموده اند که… مراد از آل یاسین آل محمدند. پس سلام بر آل یس یعنی سلام بر آل محمد صلی الله علیه و آله .

برابر در پنج چیز

امام فخر رازی گفته است: ا هل بیت آن حضرت در پنج چیز با آن حضرت برابری می کنند: اول در سلام، دوم در صلوات، سوم در طهارت. خدای تعالی فرموده است: طه، یعنی ای طاهر! و درباره آن ها آیه تطهیر را نازل فرموده و چهارم در تحریم صدقه که بر پیغمبر و اهل بیت آن حضرت صدقه حرام است. پنجم در محبت که خدای تعالی فرموده: بگو اگر شما دوست می دارید خدا را، پس متابعت نمایید مرا تا دوست بدارد خدا شما را. و فرمود: محمد! بگو من اجری از شما نمی خواهم مگر دوستی اهل بیت من.

چگونگی صلوات

امام بخاری نقل می کند که چون آیه «اِنّ الله و مَلئَکَتَهُ یُصَلُّونَ عَلی النَّبی…» نازل گردید، عرض کردیم: یا رسول اللّه ! طریقه سلام کردن بر تو را دانستیم؛ چگونه صلوات بر شما بفرستیم؟ حضرت فرمودند: به این طریق صلوات بفرستید: «اللهمّ صَلِّ علی محمّدٍ و آل محمد».

صلوات بَترا

[ابن حجر] روایت نموده است که فرمود: «لا تصلو علی الصلوة البترا» یعنی صلوات بترا و بریده بر من نفرستید. عرض کردند: یا رسول اللّه ! صلوات بترا کدام است؟ فرمود: اینکه بگویید: «اللهم صل علی محمد» بلکه بگویید: «اللهم صلی علی محمد و علی آل محمد».

عنوان بعدلینک منبع

مطلب در فضایل آل یاسین در سایت مفیدستان.


لینک منبع و پست :در فضایل آل یاسین
http://mofidestan.ir/%d8%af%d8%b1-%d9%81%d8%b6%d8%a7%db%8c%d9%84-%d8%a2%d9%84-%db%8c%d8%a7%d8%b3%db%8c%d9%86/مزیت های نوشیدن قهوه برای بدن

مزیت های نوشیدن قهوه , اگر نگران ابتلای خود به امراض قلبی و عروقی هستید و میخواهید قلب سالمی داشته باشید می توانید از نوشیدنی قهوه استفاده کنید. نوشیدن قهوه تاثیرات مفیدی بر سلامتی تان خواهد گذاشت.

میتواند در کاهش استرس، کاهش وزن، رفع سردرد، مقابله با سرطان و طولانی شدن عمرتان موثر باشد.

شیوه زندگی در جامعه امروزی بسیاری از افراد را مستعد ابتلا به بیماری‌های خطرناک می‌کند که باید با راه حل‌های ساده از بروز این بیماری‌ها جلوگیری کنیم.کارشناسان درجدیدترین پژوهش‌های خود دریافتند مصرف قهوه خطر ابتلا به نارسایی قلبی و سکته را به میزان چشمگیری کاهش می‌دهد.براساس پژوهش‌ها مصرف هر یک فنجان قهوه اضافی سبب افزایش طول عمر به میزان ۸ درصد می‌شود.

مزیت های نوشیدن قهوه

انواع مزیت های نوشیدن قهوه

پژوهش در زمینه اثر‌های درمانی قهوه بر جلوگیری از بروز بیماری‌های قلبی توسط دانشمندان دانشگاه کلرادوی آمریکا انجام شده است.در پژوهش منتشر شده در مجله‌های علمی توسط انجمن قلب آمریکا محدویت خاصی برای مصرف قهوه درطول روز مشخص نشده و افراد می‌توانند سه الی چهار فنجان قهوه بنوشند.

از جمله دیگر خاصیت‌های قهوه می‌توان :
جلوگیری از ابتلا به برخی سرطان ها ،
از بین بردن سردرد،
کاهش وزن و افزایش طول عمر را نام برد.

نوشیدن چهار فنجان قهوه در روز می‌تواند خطر ابتلا به سرطان مرگبار دهان را تا ۵۰ درصد کاهش دهد، همچنین نوشیدن قهوه یک ساعت قبل از انجام ورزش سبب افزایش توان ورزشکار و کسب امتیاز‌های بالا می‌شود.

مزیت های نوشیدن قهوه برای سلامتی

مصرف قهوه به کاهش وزن نیز کمک می‌کند، زیرا حاوی مواد مغذی فراوانی است که متابولیسم بدن را تحت تاثیر قرار می‌دهد.قهوه اسپرسو یک مسکن بسیار قوی برای درمان سردرد است و در بسیاری از دارو‌های شیمیایی ترکیب کافئین وجود دارد.

نوشیدن قهوه همچنین سبب جلوگیری از ابتلا به آلزایمر و تشدید علامت‌های آن می‌شود.
کارشناسان اثر مصرف قهوه بر جلوگیری از ابتلا به بیماری‌های قلبی عروقی افراد را درطول ۶۰ سال آزمایش بر روی داوطلبان بررسی کرده‌اند.

کافئین حاوی مقدار زیادی آنتی اکسیدان است که از بدن در مقابل ابتلا به بسیاری از بیماری‌ها محافظت می‌کند.
کارشناسان بر این اساس مصرف ۴۰۰ میلی لیتر کافئین در روز معادل با ۴ فنجان قهوه را به افراد برای حفظ سلامتی توصیه می‌کنند.

باوجود تمامی مزایای قهوه کارشناسان به بانوان باردار یا شیرده توصیه می‌کنند:
روزانه ۲۰۰ میلی لیتر کافئین معادل ۲ فنجان قهوه مصرف کنند،

زیرا کافئین زیاد بوسیله جفت یا شیر مادر وارد بدن کودک شده و می‌تواند در رشد اختلال ایجاد کند.

نوشیدنی قهوه گونه‌های مختلف دارد و می‌توان آن را به شیوه‌های گوناگون تهیه کرد،
اما بهترین قهوه با خاصیت‌های درمانی فوق العاده قهوه اسپرسو است.
در زمان استرس و نگرانی مصرف قهوه می‌تواند سبب کاهش استرس درافراد شود،
همچنین به دلیل افزایش سطح هوشیاری به فرد کمک می‌کند تا کارها را با دقت بیشتری انجام دهد.

باشگاه خبرنگارانلینک منبع

مطلب مزیت های نوشیدن قهوه برای سلامتی بدن چیست؟! در سایت مفیدستان.


لینک منبع و پست :مزیت های نوشیدن قهوه برای سلامتی بدن چیست؟!
http://mofidestan.ir/%d9%85%d8%b2%db%8c%d8%aa-%d9%87%d8%a7%db%8c-%d9%86%d9%88%d8%b4%db%8c%d8%af%d9%86-%d9%82%d9%87%d9%88%d9%87-%d8%a8%d8%b1%d8%a7%db%8c-%d8%b3%d9%84%d8%a7%d9%85%d8%aa%db%8c-%d8%a8%d8%af%d9%86-%da%86%db%8c/آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :